XIX   TYDZIEŃ   KULTURY   JĘZYKA
Szkolny Konkurs Ortograficzny
Co roku w naszej szkole odbywa się konkurs ortograficzny, w którym uczniowie walczą o tytuł Mistrza Ortografii. Odbywa się on w dwóch etapach. W I etapie biorą udział wszyscy uczniowie z klas od II do VI. Nauczyciele uczący w tych klasach przeprowadzają eliminacje (szereg dyktand w ciągu całego roku oraz dyktando końcowe) i typują uczniów z każdej klasy. Do etapu II zakwalifikowali się: Klasa IIa; Klaudia Górska, Aleksandra Sołtys, Miłosz Widawski. Klasa IIb; Wiktoria Gawron, Sara Kowalska, Nikola Warot. Klasa IIIa; Wiktoria Błaszczyk, Zuzanna Kornobis, Miłosz Opałka. Klasa IIIb; Aleksandra Ciosek, Natalia Sap, Krystian Wierzbicki. Klasa IVa; Mikołaj Capiga, Julia Kwiecień. Klasa IVb; Paula Kowalik, Julita Molenda, Bartłomiej Radwan. Klasa Va; Marcin Bugajski, Szczepan Pośpiech. Klasa Vb; Ciosek Przemysław, Niechciał Sebastian, Agata Sap. Klasa VIa; Bartosz Kowalik, Bartłomiej Tutaj. Klasa VIb; Natalia Konarska, Patrycja Misztal, Katarzyna Miśtal, Justyna Rusin.
 II etap konkursu odbył się 22 marca – klasy IV-VI i 23 marca – klasy II-III. Szkolni mistrzowie ortografii musieli wykazać się znajomością zasad ortografii i interpunkcji, umiejętnością wykorzystania ich w praktyce, pisania ze słuchu i wykonywania różnorodnych ćwiczeń ortograficznych. Rywalizacja o laur
Mistrza Ortografii była emocjonująca, ponieważ konkurs stał na wysokim poziomie. Gratuluję naszym uczniom sukcesu w tak trudnej dyscyplinie, jaką jest poprawna pisownia.
 Najlepszymi okazali się: W kategorii klas II – III; I miejsce Wiktoria Błaszczyk kl. IIIa, II miejsce Natalia Sap kl. IIIb, III miejsce Krystian Wierzbicki kl. IIIb. W kategorii klas IV – VI; I miejsce Patrycja Misztal kl. VIb i Justyna Rusin kl. VIb, III miejsce Bartosz Kowalik kl. VIa. Pan Dyrektor Wiesław Hukowski i Pani Dyrektor Anita Opałka w dniu zakończenia obchodów Tygodnia Kultury Języka Polskiego, wręczyli zwycięzcom dyplomy i nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymali gratulacje i dyplomy za wyróżniającą wiedzę z dziedziny ortografii. Na koniec Dyrektorzy złożyli serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom, życzyli dalszych sukcesów i zaprosili do rywalizacji w przyszłym roku.
                                                                                                                                                                                       Przygotowała pani Marzena Stradomska
P1080111
P1080112
P1080113
P1080114
P1080114a
P1080115
P1080117
P1080118
P1080119
P1080120
Start slideshow
Generated by iWebAlbum
loading