„W KRAINIE PRĄDU ELEKTRYCZNEGO” - zajęcia w klasie III b
Uczniowie klasy III b zaangażowali się w działania budujące świadomość z zakresu bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej. Ambasadorem tego programu jest doktor nauk fizycznych- Tomasz Rożek, który opracował scenariusze zajęć „ W KRAINIE PRĄDU ELEKTRYCZNEGO”. W klasie III b przeprowadzone zostały w oparciu o te scenariusze trzy zajęcia. I. Od łuczywa do żarówki. Celem tego zajęcia było zapoznanie uczniów ze sposobami oświetlenia i różnymi źródłami światła oraz uświadomienie postępu w dziedzinie wynalazków nowych źródeł światła.
II Gdy zostaję sam w domu. Na tej lekcji uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego korzystania z prądu i urządzeń elektrycznych codziennego użytku. Uświadomili sobie zagrożenia związane z prądem elektrycznym oraz poznali sposoby postępowania w razie zagrożenia.
III Racjonalnie korzystam z energii dla dobra mojego i przyrody. Celem tego zajęcia było wdrażanie uczniów do oszczędzania energii elektrycznej oraz zachęcanie do refleksji nad zmianą nawyków i inspirowanie do zachowań proekologicznych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Wykazali się zaangażowaniem, pomysłowością i wiedzą na temat właściwego zachowania się korzystając z prądu i urządzeń elektrycznych. Pięknie wskazywali sposoby oszczędzania energii co widać na wykonanych przez nich pracach plastycznych.
Wychowawca klasy III b – pani T. Jałocha
IMAG0231
IMAG0233
IMAG0234
IMAG0235
IMAG0237
IMAG0238
IMAG0239
IMAG0241
IMAG0242
IMAG0244
IMAG0245
IMAG0246
IMAG0247
IMAG0248
Start slideshow
Generated by iWebAlbum
loading