ZAJĘCIA Z INFORMATYKI “Szkoła z Gigantami”
"Szkoła z Gigantami" to cykl 5 zajęć online w formie webinaru, które szkoły mogą zaproponować swoim uczniom w ramach lekcji informatyki lub dodatkowych zajęć pozaszkolnych. Pierwsze 4 lekcje to praktyczne warsztaty z programowania w środowisku Scratch oraz App Inventor dla młodszej grupy wiekowej lub języka Python dla starszych uczniów.  Udział w warsztatach wzięła uczennica klasy Vb Anna Pustułka.
 Ania tak opisuje kolejne zajęcia.
***
 "Po obejrzeniu pierwszego odcinka "Szkoła z Gigantami", bardzo mi się spodobało tłumaczenie osoby prowadzącej. W bardzo ciekawy sposób przekazywał informacje dotyczące Scratcha, pan mówił o każdej grupie bloków do czego służą, nawiązywał do gier, utrwaliłam sobie tę wiedzę, którą poznawałam na lekcjach informatyki."
***
"Na kolejnych zajęciach prowadzący wysłał nam link, a my programowaliśmy jedną postać z gry, pan objaśniał krok po kroku jak mamy robić i wspólnie poprzez zabawę wykonaliśmy polecenia. Efekt końcowy cieszy, tam bardziej jak wszystko działa."
***
"Wiedzę jaką zdobyłam na lekcji informatyki w szkole + warsztaty online dają możliwości swobodnego poruszania się w  środowisku Scratch. Rozwijają kreatywność, myślenie i świetnie się przy tym można bawić."

Kolejne zajęcia odbywały się w innym programie niż zazwyczaj. Nie dało się zapisać tej pracy, więc Ania przesłała w formie zdjęć oraz podała link do filmu, którym przedstawia zajęcia. Oto link https://youtu.be/OSDLlHwdv00. Można zobaczyć jak wyglądały zajęcia.
***
 "Dzisiejsza lekcja była w aplikacji App Inventor.  Na początku lekcji pan omawiał do czego służy ta aplikacja. Zaprojektowaliśmy własny kalkulator na wyświetlonym telefonie, następnie przeszliśmy do układania bloków aby aplikacja się zgadzała. Na koniec zajęć pan pokazał jak pobrać App Inventor na swój telefon. Ta lekcja mi się podobała i chciałabym więcej takich lekcji."
***
"Zachęcam wszystkich do zapoznania się ze stroną "Szkoła z Gigantami” - zobacz.  Może kogoś zainteresuje programowanie tak jak mnie."
MOJE PROJEKTY
Akcja Animacja - Lekcja 1  - zobacz
Mine Scratch - Lekcja 2 -  zobacz
Szkoła z Gigantami - Lekcja 3 - zobacz 
                                                                                                                                                                  Pozdrawiam  Ania Pustułka z klasy Vb

Gratulujemy Ani i bardzo dziękujemy za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami z ciekawych zajęć "Szkoła z Gigantami”

KLASA_5B
1scratch1
2scratch2
3scratch3
4scratch4
5Bez tytułu
6
7
gigant
gigant1
Start slideshow
Generated by iWebAlbum
loading