OBCHODY NARODOWEGO DNIA "ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"

„Sens walki powinien być mierzony nie jej szansami na zwycięstwo,
lecz wartościami , w obronie których walka została podjęta”.

                                       Henryk Elzenberg

1 marca 2021 obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci „ Żołnierzy Wyklętych”. Ustanowione święto jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji , za świadectwo męstwa , niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych za krew przelaną w obronie ojczyzny – napisał w lutym 2010roku prezydent Lech Kaczyński , który podjął inicjatywę ustawodawczą w zakresie uchwalenia tego święta.
W obchody tego święta włączyli się dyrekcja , uczniowie i nauczyciele z Zespołu Placówek Oświatowych w Słupi oraz dzieci z przedszkola z grupy „ Świerszcze” . Została przygotowana akademia – online , gdzie uczniowie z poszczególnych klas przybliżyli historię żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia .
W ramach obchodów w środę 3 marca 2021r. na platformie Microsoft Teams uczniowie klas siódmych , wysłuchają wykładu na temat „Żołnierzy Wyklętych „ , który poprowadzi Pani Edyta Krężołek z Delegatury IPN w Kielcach .
Uczniowie z naszej szkoły wzięli również udział w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu „ Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni.
Uroczystość w której uczestniczyliśmy była wyrazem hołdu dla bohaterów powojennego podziemia niepodległościowego oraz niezwykłą lekcją historii .
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA RELACJI NA ECHU DNIA - ZOBACZ
Przygotowała : Marzena Machnik
grafika
AKADEMIA ONLINE Z OKAZJI NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI "ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"
ZAPRASZAMY NA FILM ZREALIZOWANY Z OKAZJI DNIA ŻOŁNERZY WYKLĘTYCH
PRZEZ UCZNIÓW POD OPIEKĄ PANI MARZENY MACHNIK I PANI KAROLINY BŁASZCZYK - zobacz
FILM NA DYSKU - zobacz

W dniach 1-7 marca 2021 r. zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy „Wyklęci GO!” z wykorzystaniem mobilnej aplikacji ActionTrack. Konkurs wiedzy Wyklęci GO ! - zobacz


Szkolna gazetka okolicznościowa Żołnierze Wyklęci - zobacz

Zachęcamy do zapoznania się z listem prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji Narodowego Dnia Pamięci „ Żołnierzy Wyklętych”. -
zobacz

LINK DO STRONY - zobacz

 


Start slideshow
Generated by iWebAlbum
loading